Tänane kuupäev 22 Aug 2018 08:51

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Leht 3 koguhulgast 3 [ 23 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Sõnaraamat
PostitusPostitatud: 21 Mär 2011 20:53 
Kasutaja avatar
Hall of Fame

Lemmik NHL-i meeskond: Philadelphia Flyers
Miskil eelmine nädal või nii, oli emakeelepäev. Kui sõrmega mööda kalendrit ajada, siis jäi 14. märts mulle silma. Seoses sellega tegi Vikerraadio hommikujuht Kilumets väikese nupukese sel teemal ka spordireporter Tarmo "R" Tiisleriga. Idee oli ikka selles, et mis ja kuidasmoodi sellised uued sporditerminid meie keelde tulevad. Korüfee Tiisler vastas oma stoilise rahuga, et ega pole vaja miskit punnitada ja kohe vägisi hakata midagi uut välja leiutama hakkama. Pigem tulevad mingid mõisted selle ala fännide hulgas nagunii käibele ja sealt me need siis oma eesti keelde võtamegi. Päris pead ma anda ei saa muidugi, et ta just täpselt niimoodi ütles, aga idee oli igatages sama. Siit edasi minnes meenus mulle kohe jalgpall, kus meie reporterid juba vähagi edukalt kasutavad väljendit "korner" selle asemel, et välja hõisata palju kohmakam "nurgalöök". Ma ise seda vutti niipalju ei jälgi, kes rohkem ala fänn on saab siin ju kaasa rääkida, et mis termin ikka rohkem kasutuses on. Polegi tähtis, et kumb. Aga "R" Tiisleri jutust indu saades, ärgem siis üritagemgi ehk kõiki neid hokitermineid niiväga piinlikult eesti keelde ümber tõlkida, ehk leiame kamba peale miskid lihtsamad ja suupärasemad terminid hoopis. Siit ka väike tagasihoidlik ettepanek, et kas inglismannide keelne slap-shot võiks meil olla kasvõi näiteks "släpper" ? Kellel ideid, andke teada asjast, miks mitte uus eestikeelne hokiterminoloogia siin välja aretada.

PostitusPostitatud: 21 Mär 2011 21:49 
Kasutaja avatar
Hall of Fame

Lemmik NHL-i meeskond: Phoenix Coyotes
flaier kirjutas:
Kellel ideid, andke teada asjast, miks mitte uus eestikeelne hokiterminoloogia siin välja aretada.

Mõte on küll tore aga nagu ma ka enne proovisin ärgitada võiks sõna võtta ka need, kes reaalselt platsil mängivad. Ma olen täiesti kindel, et meestel, kes mitu aastat trennis käinud, on oma sõnad ammu paigas ja meie tugitoolisläpperid ei lähe neile grammigi korda. Aga mõtteharjutusena tõlkida võib küll.

Eemal
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Nov 2014 20:29 
Kasutaja avatar

Väga tublit tööd olete teinud:)

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
 Leht 3 koguhulgast 3 [ 23 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis